Taupymas
Taupymas yra vienas iš pagrindinių aspektų, padedantis išlaikyti gerą finansinę sveikatą. Tai galima apibūdinti kaip dalies savo pinigų atsisakymą, siekiant juos atidėti ateičiai. Tai reiškia, kad reikia riboti savo “dabartinio aš” išlaidas, kad “būsimasis aš” galėtų jais pasinaudoti.
Tačiau taupymas yra daugiau nei tik pinigų atidėjimas: svarbu tai daryti nuosekliai ir su planu, nes sutaupyti pinigai turi didžiulį potencialą padėti jums sukaupti turtą vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu.
Kodėl svarbu taupyti?
Bet kokia ekonomika, nesvarbu, kaip sudėtingai ji atrodytų (šeima, įmonė ar šalis), iš esmės grindžiama pajamų ir išlaidų balansu. Jei viskas sekasi gerai ir pajamos viršija išlaidas, atsiranda pinigų perteklius. Tačiau svarbiausias klausimas yra, kaip pasiekti tą tašką ir ką daryti su tomis santaupomis, kai jos atsiranda?
Jei nuspręsite laikyti pinigus saugioje vietoje, laikui bėgant galėsite stebėti, kaip jie auga. Tai padės susidoroti su bet kokia nenumatyta situacija, netikėtais įvykiais ar ekonominiais sunkumais, kadangi jūsų darbo, šeimos ar sveikatos situacija gali staiga pasikeisti ir paveikti jūsų finansus.
Be to, galite dalį santaupų investuoti taip, kad jie jums atneštų daugiau pajamų. Idėja yra ta, kad tarp taupymo ir investavimo jūs kuriate stabilią finansinią ateitį.
Dėl šios priežasties sakoma, kad taupymas yra bet kokios ekonomikos pagrindas. Štai 4 patarimai, kaip sutaupyti pirmuosius 1000 €, 5000 € ar kitą jūsų nustatytą sumą.
Kaip taupyti?
Svarbiausia pradėti nuo kelių sprendimų priėmimo:
Kokie mano finansiniai tikslai? Kiek pinigų galėsiu sutaupyti kiekvieną mėnesį? Ar galiu optimizuoti savo taupymo galimybes? Kaip paskirstysiu sutaupytus pinigus? Kokie finansiniai produktai man reikalingi, kad galėčiau valdyti šiuos pinigus?
#1 Nustatykite finansinius tikslus
Kai kurie sako, kad taupymas be tikslo yra gobšumas. Tačiau mes rekomenduojame nustatyti tikslą, nes tai padės išlaikyti fokusą ir motyvaciją.
Pavyzdžiui, galite pradėti taupyti norėdami atnaujinti automobilį, sumokėti už pradinį įnašą ar tiesiog turėti finansinę pagalvę. Visi šie tikslai yra puikūs finansiniai tikslai, kurie padės jums sutaupyti.
Tačiau yra ir kitų svarbių poreikių, tokių kaip taupymas vaikų išsilavinimui ar pensijų fondui. Kaip matote, šie tikslai yra ilgalaikiai. Todėl jums reikės skirtingos taupymo strategijos.
Turėdami finansinį tikslą, galėsite nustatyti strategiją, kuri geriausiai atitinka jūsų tikslus.
#2 Pritaikykite biudžetą
Neįmanoma nustatyti, kiek galite sutaupyti ar bandyti padidinti sutaupytą sumą, jei neturite išsamios informacijos apie savo pajamas ir išlaidas.
Viena iš svarbiausių priemonių taupyti yra mėnesinis biudžetas. Tai padės jums valdyti asmeninius finansus ir suprasti savo išlaidas. Rekomenduojame keletą mėnesių rašyti visas savo išlaidas ir pajamas arba išsitraukti paskutinių kelių mėnesių banko išrašus ir tada atlikti savo asmeninių finansų analizę.
#3 Nustatykite savo taupymo strategiją
Kai nustatysite tikslus ir pritaikysite biudžetą, galite pradėti taupyti naudodamiesi konkrečia strategija. Pavyzdžiui:
Nebūtina aklai sekti specifinę strategiją, jeigu ji jums nepriimtina / nepatogi. Pasirinkite tuos patarimus, kurie jums tinka ir yra naudingi jūsų gyvenimo būdui.
#4 Nuspręskite, kaip valdyti sutaupytus pinigus
Taip pat reikės specialios vietos, kur laikyti sutaupytus pinigus. Ar norite, kad pinigai būtų visiškai prieinami? Ar norite, kad jie jums generuotų pajamų?
Šiuo aspektu galite pasirinkti skirtingus finansinius produktus:
Taupymo sąskaitą Fiksuoto termino indėlius Investicinius fondus Fiksuotų pajamų produktus Įmonių akcijas Nekilnojamąjį turtą
Pavyzdžiui, taupymo sąskaita yra produktas, kuriame jūsų pinigai visada yra prieinami. Ji siūlo mažą pelningumą, tačiau praktiškai neturi rizikos. Tai idealu norint išlaikyti finansinę pagalvę ir taupyti trumpuoju laikotarpiu.
Kalbant apie investicinius produktus, galite skirti dalį savo santaupų jiems, tačiau turite apsvarstyti tikėtiną grąžą su rizika, kurią jie kelia. Investavimas visuomet turi rizikos.
Bet kokiu atveju, norėdami išspręsti savo abejones ir sukurti nuoseklius taupymo planus, “Financial Lithuanians” pateiks jums kokybišką informaciją apie finansinius produktus bei mokomuosius straipsnius apie įvairias taupymo / investavimo technikas ir strategijas.
Kiekvieną savaitę el. paštu gaukite paskutines naujienas apie
kriptovaliutas ir finansinį švietimą.
Ši interneto svetainė ir joje esantis turinys yra skirtas tik informaciniams bei edukaciniams tikslams – tai nėra investavimo rekomendacijos, taip pat tai jokiu būdu nėra vertybinių popierių pirkimo/pardavimo siūlymas, mes neteikiame ir nesiūlome investicijų konsultavimo paslaugų. Informacija šioje svetainėje, straipsniai, vaizdo medžiaga, nuorodos ar bet koks kitas turinys, ar pareiškimai dėl prekybos rinkų ar kitos finansinės informacijos yra gaunami iš šaltinių, kurie, mūsų nuomone, yra patikimi, tačiau neužtikrina ir negarantuoja šios informacijos savalaikiškumo ar tikslumo. Niekas šioje svetainėje neturėtų būti suprantama taip, kad būtų galima tvirtinti ar pareikšti, jog ankstesni rezultatai yra būsimų rezultatų rodiklis. Mes neatsakome už nuostolius ar bet kokias klaidas, dėl netikslumų, nepaisant priežasties, ar savalaikiškumo trūkumo, ar už bet kokį jų perdavimo vartotojui vėlavimą ar pertraukimą. Nėra jokių pateiktų ar numanomų tikslumo, ar rezultatų, gautų iš bet kokios informacijos, paskelbtos šioje ar bet kokioje susijusioje svetainėje, garantijų.
Šioje svetainėje pateikta informacija nėra skirta teikti kokius nors siūlymus, raginti, kviesti ar įsipareigoti pirkti, prenumeruoti, teikti ar parduoti vertybinius popierius, paslaugas ar produktus ar teikti rekomendacijas, kuriomis šios svetainės lankytojai turėtų pasikliauti priimant sprendimus susijusius su finansiniais, vertybinių popierių, investavimo ar kitokiais klausimais. Šios svetainės lankytojai raginami prieš priimdami bet kokius investavimo ar finansinius sprendimus ar pirkdami bet kokias finansines, ar su investicijomis susijusias paslaugas ar produktus, ar vertybinius popierius, kreiptis į savo asmeninius, finansinius, teisinius ir kitus patarėjus.
Šioje svetainėje esanti informacija pateikiama bendrai informacijai, nėra išsami ir nebuvo parengta jokiam kitam tikslui. Šioje svetainėje esančią informaciją turėtų peržiūrėti tik asmenys, kuriems pagal galiojančius įstatymus ar norminius reikalavimus leidžiama gauti tokią informaciją. Mes neprisiimame jokios atsakomybės už bet kokios čia pateikiamos informacijos tikslumą ar išsamumą arba jos praleidimą, jei ji nebuvo įtraukta, arba bet kokią informaciją, kurią pateikė ar praleido trečioji šalis. Visa informacija gali būti keičiama be išankstinio įspėjimo. Informacija gali apimti perspektyvius teiginius, paremtus dabartinėmis mūsų nuomonėmis, lūkesčiais ir prognozėmis. Mes neprisiimame įsipareigojimo atnaujinti ar taisyti bet kokius ateities pareiškimus. Faktiniai rezultatai gali iš esmės skirtis nuo tų, kurie numatyti į ateitį žvelgiančiuose pareiškimuose.
Jūsų patogumui mes taip pat galime pateikti nuorodas į trečiųjų šalių valdomas interneto svetaines. Kadangi mes nekontroliuojame tokių svetainių ir jose esančio turinio, mes nesame atsakingi už šių svetainių ir jų turinio prieinamumą.
Interneto svetainės naudojimui ir prieigai prie jos ir joje esančios informacijos, medžiagos ir kito turinio, taikomos naudojimosi interneto svetaine taisyklės.