Investavimas į kriptovaliutas tapo viena populiariausių ir moderniausių alternatyvų. Šis skaitmeninis turtas atsirado kaip virtualios valiutos, tai reiškia, kad jos neturi fizinės formos, nes remiasi „Blockchain“ technologija.
Dėl naujų projektų atsiradimo yra daugybė kriptovaliutų, kurios iš paprastų mokėjimo priemonių tapo finansiniais turtais, galinčiais pasiūlyti grąžą.
Tai visiškai nauja ekosistema, kurią būtina išsamiai išstudijuoti, nes šio tipo investicijos yra rizikingos.
2009 metais pradėtas naudoti „Bitcoin“ buvo pirmoji kriptovaliuta. Naujoji pinigų pervedimo idėja siekė atsiriboti nuo tradicinės bankų sistemos. Tarpininkų, tokių kaip bankai, pašalinimas iš sandorių ir vartotojo privatumo užtikrinimas, buvo vieni iš pirmųjų kriptovaliutų siūlomų privalumų.
Dėl šios priežasties kriptovaliutos nėra kontroliuojamos vyriausybės ar centrinės valdžios. Šiuo požiūriu „Bitcoin“ turi tam tikrų panašumų su auksu. Iš tikrųjų jis vadinamas „skaitmeniniu auksu“ arba „auksas 2.0“:
„Blockchain“ yra pagrindinė technologija, naudojama daugelyje kriptovaliutų sandorių, ir ji pasirodė esanti tvirta ir patikima. Tai decentralizuotas sandorių registras, kurio nė vienas narys negali keisti be daugumos sutikimo. Praktiškai neįmanoma, kad sistema patirtų kibernetines atakas.
Nepaisant to, kai kurios kriptovaliutos siūlo kitas funkcijas. Pavyzdžiui, kai kurie projektai, tokie kaip „Ethereum“, veikia tinkluose, kurie leidžia kurti išmaniąsias sutartis ir decentralizuotas programas. Tai gali revoliucionizuoti didelius sektorius, pavyzdžiui, finansinį sektorių (per decentralizuotą finansavimą arba DeFi).
Trumpai tariant, už kai kurių kriptovaliutų slypi projektai, kurie gali tapti revoliuciniais. Jie ne tik siekia pakeisti pinigus.
Ką reikia žinoti prieš investuojant?
Investicijas į kriptovaliutas galima suskirstyti į tris didelius blokus:
Prieš investuodami į kriptovaliutas, būtina suprasti pirkimo, pardavimo ir mainų mechanizmus. Kadangi ne visos kriptovaliutos veikia toje pačioje blokų grandinėje, ir ne visos yra prieinamos tose pačiose platformose, vadinamose „Exchanges“.
Tai didelės rizikos investicija, kurioje nėra reguliavimo institucijos, užtikrinančios garantijas. Todėl taip pat rekomenduojama suprasti, kaip veikia kiekvienas projektas, analizuoti komandą, jų planą (roadmap) ir kaip jis vykdomas, kaip kuriamos naujos valiutos, emisijos srautas (tokenomics), tvarumas ir kitos metrikos.
Kaip investuoti į kriptovaliutas?
Pagrindinė infrastruktūra investuojant į kriptovaliutas yra paprasta. Pirmiausia reikia piniginės (Wallet) arba skaitmeninės piniginės, kad galėtumėte laikyti savo kriptovaliutas, nes laikyti jas biržoje yra rizikinga, kaip atsitiko su FTX. Yra fizinės piniginės, tokios kaip „Ledger“, ir programėlės, tokios kaip „Metamask“.
Yra keletas piniginių tipų, ir rekomenduojame jas pažinti, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią.
Norėdami pirkti kriptovaliutas, paprasčiausias būdas yra atidaryti sąskaitą biržoje (Exchange), kad galėtumėte atlikti sandorį. Tam greičiausiai turėsite atlikti KYC procedūrą, t. y. identifikuotis kaip pilnametis(-ė) ir susieti savo duomenis su sąskaita.
Kai jūsų sąskaita bus patvirtinta, jums tereikės pervesti pinigus iš savo banko sąskaitos, kortelės, „Paypal“ paskyros ar pan. ir atlikti pirkimą. Tačiau, jei jau turite sąskaitą pas brokerį, turėtumėte pasitikrinti, ar jis leidžia investuoti į kriptovaliutas, nes yra ir brokerių, kurie siūlo tokią galimybę.
Svarbiausia, kad investuojant į kriptovaliutas būtumėte pajėgūs atlikti savo tyrimus ir priimti pagrįstus sprendimus. „Financial Lithuanians“ galite išmokti, kaip analizuoti turtą, rinkas ir sužinoti apie naujausius įvykius.
Ši interneto svetainė ir joje esantis turinys yra skirtas tik informaciniams bei edukaciniams tikslams – tai nėra investavimo rekomendacijos, taip pat tai jokiu būdu nėra vertybinių popierių pirkimo/pardavimo siūlymas, mes neteikiame ir nesiūlome investicijų konsultavimo paslaugų. Informacija šioje svetainėje, straipsniai, vaizdo medžiaga, nuorodos ar bet koks kitas turinys, ar pareiškimai dėl prekybos rinkų ar kitos finansinės informacijos yra gaunami iš šaltinių, kurie, mūsų nuomone, yra patikimi, tačiau neužtikrina ir negarantuoja šios informacijos savalaikiškumo ar tikslumo. Niekas šioje svetainėje neturėtų būti suprantama taip, kad būtų galima tvirtinti ar pareikšti, jog ankstesni rezultatai yra būsimų rezultatų rodiklis. Mes neatsakome už nuostolius ar bet kokias klaidas, dėl netikslumų, nepaisant priežasties, ar savalaikiškumo trūkumo, ar už bet kokį jų perdavimo vartotojui vėlavimą ar pertraukimą. Nėra jokių pateiktų ar numanomų tikslumo, ar rezultatų, gautų iš bet kokios informacijos, paskelbtos šioje ar bet kokioje susijusioje svetainėje, garantijų.
Šioje svetainėje pateikta informacija nėra skirta teikti kokius nors siūlymus, raginti, kviesti ar įsipareigoti pirkti, prenumeruoti, teikti ar parduoti vertybinius popierius, paslaugas ar produktus ar teikti rekomendacijas, kuriomis šios svetainės lankytojai turėtų pasikliauti priimant sprendimus susijusius su finansiniais, vertybinių popierių, investavimo ar kitokiais klausimais. Šios svetainės lankytojai raginami prieš priimdami bet kokius investavimo ar finansinius sprendimus ar pirkdami bet kokias finansines, ar su investicijomis susijusias paslaugas ar produktus, ar vertybinius popierius, kreiptis į savo asmeninius, finansinius, teisinius ir kitus patarėjus.
Šioje svetainėje esanti informacija pateikiama bendrai informacijai, nėra išsami ir nebuvo parengta jokiam kitam tikslui. Šioje svetainėje esančią informaciją turėtų peržiūrėti tik asmenys, kuriems pagal galiojančius įstatymus ar norminius reikalavimus leidžiama gauti tokią informaciją. Mes neprisiimame jokios atsakomybės už bet kokios čia pateikiamos informacijos tikslumą ar išsamumą arba jos praleidimą, jei ji nebuvo įtraukta, arba bet kokią informaciją, kurią pateikė ar praleido trečioji šalis. Visa informacija gali būti keičiama be išankstinio įspėjimo. Informacija gali apimti perspektyvius teiginius, paremtus dabartinėmis mūsų nuomonėmis, lūkesčiais ir prognozėmis. Mes neprisiimame įsipareigojimo atnaujinti ar taisyti bet kokius ateities pareiškimus. Faktiniai rezultatai gali iš esmės skirtis nuo tų, kurie numatyti į ateitį žvelgiančiuose pareiškimuose.
Jūsų patogumui mes taip pat galime pateikti nuorodas į trečiųjų šalių valdomas interneto svetaines. Kadangi mes nekontroliuojame tokių svetainių ir jose esančio turinio, mes nesame atsakingi už šių svetainių ir jų turinio prieinamumą.
Interneto svetainės naudojimui ir prieigai prie jos ir joje esančios informacijos, medžiagos ir kito turinio, taikomos naudojimosi interneto svetaine taisyklės.